Додому Психолог

Психолог

• Практичний психолог Копилівського ДНЗ «Ялинка» – Левченко Оксана Миколаївна
• Освіта – вища, закінчила полтавський національний педагогічний університет імені В.Г.Короленка
• Графік прийому батьків – Пн. 9:00 – 11:00,
Ср. 9:00 – 11:00.

Практичний психолог керується такими нормативними документами:

Наказ Міністерства освіти України № 616 від 02.07.2009 «Про зміни та доповнення до Положення про психологічну службу системи освіти і науки України», Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про захист дитинства», Конвенції ООН «Про права дитини» від 20.11.89, Наказу Міністерства освіти і науки України № 1/9-272 від 02.08.2001, Міністерства освіти і науки України про психологічну службу №1/454 від 30.06.06, листа Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України № 1/9 – 488 від 04.07.2012 «Щодо організації та проведення «години психолога» у загальноосвітніх навчальних закладах», методичних рекомендацій Центру практичної психології і соціальної роботи, збірників наказів №18,20, замовлення адміністрації дитячого садка до практичного психолога, «про організацію психологічного і соціального супроводу в умовах інклюзивного навчання», розробленого з метою запровадження Порядку організації інклюзивного навчання у загальноосвітніх навчальних закладах, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 серпня 2011р. № 872. Наказ Міністерства від 06.08.2013 № 1106 «Про затвердження Плану заходів Міністерства освіти і науки щодо розвитку психологічної служби на період до 2017 року» Лист Міністерства від 08.07.13 № 1/9-479 «Про діяльність психологічної служби у 2013/2014 навчальному році», «Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів соціальної роботи із сім’ями, які опинилися у складних життєвих обставинах» Лист МОН України від 25.07.2014_№ _1/9-374_ «Стан та особливості діяльності психологічної служби системи освіти у 2014/2015 навчальному році».

ДЛЯ ЧОГО ПОТРІБЕН ПСИХОЛОГ У ДИТЯЧОМУ САДКУ?


Загальна помилка батьків полягає в тому, що психолог навішує ярлики психічної неспроможності їх дітей. Розвіюючи ці міфи, хотілося б зупинитися на питанні, чим займається психолог в дитячому саду? Почнемо з самого головного з цілей і завдань. Для того щоб дитина розвивалася всебічно психолог у своїй роботі передбачає всі аспекти розвитку:

• Фізичний розвиток. Володіння моторними вміннями; орієнтування в рухах, жестами і рухами передавати виразність рольової поведінки.

• Соціально-моральний розвиток. Усвідомлення завдання, планування дій, вміння виправляти свої помилки, об’єднання з ровесниками на основі виконання вправ та завдань.
• Емоційний розвиток. Інтерес до людей: їх зовнішності, професії, способу життя тощо. Повага до батьків, родичів, педагогів, однолітків. Утримання від ревнощів, суперництва, жадібності
• Пізнавальний розвиток. Розвиток пізнавальних здібностей: загальних та логіко-математичних.
• Мовленнєвий розвиток. Розвиток елементарних форм монологічної мови, уміння чітко й логічно висловлювати свою думку, активізувати словник.

• Креативний розвиток. Розвиток дивергентного мислення, творчої уяви. Нестандартні підходи до вирішення деяких питань.

Основні напрями роботи:
• Діагностична робота – це психологічне обстеження груп дітей. Для виявлення рівня розвитку або причин, які гальмують цей розвиток і навчання.
• Корекційно-розвиваюча робота. Це напрямок діяльності психолога є найбільш складним і відповідальним, тому що включає в себе широкий спектр форм роботи. Це індивідуальні та групові заняття, робота з проблемами, як групи дітей так і окремих дітей, особистісних та пізнавальних сферах. І звичайно ж підготовка дітей до навчання в школі.
• Підтримка дітей, які потрапили в скрутні життєві обставини. Індивідуальні бесіди, консультації з близькими дитині людьми.
• Підтримка обдарованих дітей. Створення умов для подальшого розвитку їх творчих здібностей.
• Підтримка дітей, які потребують підвищеної уваги. До них відносяться: неспокійні, конфліктні, соромливі, агресивні, замкнуті і тривожні діти, а також діти з мовними порушеннями і з затримкою психічного розвитку. Найголовніше це своєчасне виявлення таких дітей, виявлення причин подібного прояву. І виходячи з причин допомагати дітям адаптуватися в суспільстві. Бути впевненим у своїх силах.
• Дуже важливим пунктом роботи практичного психолога є підготовка дитини до навчання в школі. Це проходить жирною рискою через всю роботу зі старшими дошкільниками

ПОРАДИ БАТЬКАМ

Які батьки не мріють про те, щоб їхні чада зростали здоровими, щасливими і, звичайно, вдячними? Та далеко не всі досягають заповітної мети. Інакше давно зникла б горезвісна проблема батьків і дітей. Як же правильне виховувати своїх нащадків? Ось поради американського психолога Віктора Кляйна.


1. Стимулюйте інтелект дитини
Створюючи необхідне середовище, можна підвищити коефіцієнт розумового розвитку дошкільника на 25—30 одиниць чи, навпаки, знизити його на 50—80 одиниць (якщо життя дитини буде одноманітним, нецікавим і безрадісним).
2. Формуйте у дитини самоповагу
Власний образ, закріплений свідомістю, є визначальним під час прийняття рішень: у виборі друзів, у коханні, профорієнтації…
3. Навчіть дитину спілкуватися
Для цього необхідні щонайменше п’ять таких чинників: щира любов батьків (породжує почуття захищеності); доброзичливість інших дорослих, не лише рідних і близьких (рятує від комплексів); зовнішня привабливість дитини, а особливо — підлітка (одяг, манери); обґрунтована впевненість у собі (кожний у чомусь сильний); хороший запас слів (як інакше спілкуватися?)

4. Стежте за тим, щоб дитина не перетворилася на «телемана»

Соціологи запевняють, що дошкільнята проводять перед екраном телевізора у середньому до 50 годин на тиждень. Медики вважають, що це гальмує розвиток лівої півкулі головного мозку, відповідальної, зокрема, за розвиток мовлення. Телепередачам слід протиставити заняття спортом, музикою, читання, корисну домашню роботу.

5. Виховуйте відповідальність і порядність
Слід робити це не лише за принципом «что такое хорошо й что такое плохо», а, насамперед, на власному прикладі. Не прогайте момент: у підлітковому віці симпатії перемістяться з батьків на однолітків.

6. Привчіть дитину пишатися своєю сім’єю, шанувати її традиції
7. Живіть у хорошому оточенні
Друзі, яких виберуть ваші діти, впливатимуть на їхні моральні орієнтири, поведінку. Тому уважно придивляйтеся до сусідських дітей, цікавтеся репутацією школи, до якої ходять ваші діти. Подбайте про те, щоб розширити коло знайомств дитини.

8. Будьте вимогливими
Діти з високою самооцінкою, почуттям власної гідності, умінням робити щось краще за інших, як правило, виростають у сім’ях, де до них висували високі вимоги: підтримувати порядок у будинку, організовувати своє дозвілля, добре поводитися. Та не перегніть палицю — не будьте тиранами. І врахуйте: слухняними, акуратними, розумними діти стають не відразу. Потрібні ваші зусилля протягом багатьох років. Будьте ж терплячими.

9. Привчайте дитину до праці
Якоюсь мірою ви можете запрограмувати майбутній життєвий шлях дитини.